תגיש לי Options

You should try to remember to respond to and – if proper – contradict the arguments supporting deletion. Arguments which target the nominator will not likely have an affect on the results of the nomination. Thank you!

Notice that any unsourced and untagged photos will likely be deleted a single week when they have been uploaded, as explained on standards for speedy deletion.

לצפיה ב-'איפה אמרתי משהו על "רוב"? מאיפה הבאת את הציטוט הזה? '

When you produced this file, remember to Be aware that the fact that it has been proposed for deletion will not automatically mean that we don't value your kind contribution. It simply implies that 1 human being thinks that there is some particular trouble with it, like a copyright issue.

אני לא יודע אם את אמא או לא, אבל אם את לא שייכת ל"מחנה האופטימים", את דנה את ילדיך לעתיד קשה מאוד בזה שאת לא קמה ועושה מעשה.

File:Acco IMG 0191.JPG has actually been marked being a feasible copyright violation. Wikimedia Commons only accepts no cost information—that's, visuals and also other media files which might be used by any person, for any function. Common copyright legislation will not grant these freedoms, and unless pointed out usually, every little thing you find online is copyrighted and never permitted here.

כמובן שגם אתם תקבלו חלק לא מבוטל מעליית יהודי צרפת ואולי את רובה, אבל חלק ממנה מגיע ויגיע גם לפה (וגם לקנדה, למחוז קוובק).

כן, זה גורר וגוזר גם עליה של מחירי נדל"ן אצלנו, וגם אצלנו יש צעירים שבוכים שהם לא יכולים להגשים את החלום שלהם ומה שהיה קל להורים שלהם (במקרה שלהם מדובר כמובן בבית על שטח של מאות מטרים בשכונות ה"יותר שוות" של מלבורן, שלא לדבר על סידני, כן? ועדיין חלום הוא חלום ובכי הוא בכי).

טענת שאני מכליל ומכפיש, מכאן הסקתי שאתה מניח שהתלונה שכיוונתי נגד רבים לא הייתה צריכה להיות מכוונת נגד רבים.

I, DVD R W award Deror avi the Photographer's Barnstar for taking quite a few lovely photos and uploading them to ויקישיתוף.

Lima's rejection with the falsified version symbolizes the discontent in opposition to the syndrome of "second rape" that's often proven in rape victims conditions in the course of court docket trials. Normally the sufferer is presented the two in court docket as within the media as "unworthy", a ritual which encourages a perception that the lady "invited" her own rape, mainly because her behavior was "poor". הבחירה במודוס העתידני המתאר את עתידו של סיפור ההתעללות כשזה פוגש בחברה, מאפשרת למחברת להתייחס לא רק לעצם ההתעללות הקשה שחווה הדמות כי אם לפן המערכתי הגלום בכל מקרה אונס פרטי.

אתה רוצה שנדבר על כמה אנשים מתו מעקיצת עכביש באוסטרליה לעומת כמה אנשים שמתו מפיגועים בישראל?

File:Neue Wache P7120015.JPG תגיש לי is outlined at Commons:Deletion requests so which the Local community can go over regardless of whether it should be saved or not. We'd value it if you could drop by voice your impression concerning this at its entry.

היה כתוב שאני צריך להכנס לאוסטרליה עד שנה מתאריך מסויים (די קרוב למועד קבלת הויזה).

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *